28 sierpnia ruszyła kampania Ministerstwa Klimatu pn. „Dom z klimatem”. Kampania ma zwiększyć wiedzę na temat odnawialnych materiałów konstrukcyjnych i wsparciu finansowym dla ekologicznego budownictwa.

Ruszyła kampania Ministerstwa Klimatu pn. „Dom z klimatem”

Na przestrzeni ostatnich kilku lat obserwujemy wzrost poziomu świadomości ekologicznej mieszkańców Polski. Coraz większą wagę przywiązujemy do dbałości o środowisko naturalne, zaczynamy też dostrzegać, że to właśnie nasze codzienne wybory i decyzje mają wpływ na otoczenie, w którym żyjemy i na to, co pozostawimy po sobie przyszłym pokoleniom. Do jednej z ważniejszych życiowych decyzji należy to, gdzie i jak będziemy mieszkać. Dlatego myśląc o własnych czterech kątach, oprócz wygody i funkcjonalności, nie zapominajmy o parametrach związanych z energooszczędnością oraz o wyborze ekologicznych źródeł ciepła.

 

Według Ministerstwa klimatu, "Dom z klimatem" to dom, który nie zanieczyszcza powietrza, bo jest ogrzewany ekologicznym źródłem ciepła. Dom, który generuje oszczędności finansowe i energetyczne dzięki właściwej termomodernizacji, wykorzystaniu energii słonecznej, a także zbieraniu deszczówki z terenu całej posesji. To również dom wykonany z naturalnych, w pełni odnawialnych surowców. 

 

Kampania będzie stanowiła źródło informacji o dostępnych programach wsparcia finansowego, dla tych którzy planują budowę domu, do stosowania nowoczesnych technologii w budownictwie.

 

 

Źródło: gov.pl/klimat