ING Bank Śląski oraz Engie Technika Instalacyjna podpisały list intencyjny w sprawie wspólnych działań przy rozwoju elektromobilności oraz rozwiązań z obszaru efektywności energetycznej.

ING Bank Śląski i Engie chcą razem rozwijać elektromobilność
  • Celem wspólnej inicjatywy jest promocja zrównoważonego rozwoju i wspieranie działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz aktywne działanie na rzecz rozwoju elektromobilności w Polsce.
  • ING Bank Śląski prognozuje, że w ciągu najbliższych 5 lat nastąpi podwojenie sprzedaży samochodów elektrycznych, do czego przyczynią się spadające ceny pojazdów oraz rozwój technologii.
  • Oprócz ceny, drugą najpoważniejszą barierą w upowszechnieniu samochodów elektrycznych jest infrastruktura.


- W ING chcemy wspierać projekty związane z ochroną środowiska. Ważnym elementem naszej strategii jest pomaganie klientom w transformacji energetycznej oraz wyborze rozwiązań sprzyjających oszczędzaniu energii. Jednym z obszarów naszego zainteresowania jest elektromobilność. Wierzymy, że współpraca z naszym partnerem przyczyni się do upowszechnienia samochodów elektrycznych w Polsce - powiedziała Joanna Erdman, wiceprezes ING Banku Śląskiego.


- To kolejny projekt w obszarze elektromobilności, który będzie realizowany w Polsce przez Engie. Współpracujemy już w tym zakresie w kraju m.in. z producentami samochodów i organami samorządowymi - powiedział Maciej Kopański, prezes Engie Technika Instalacyjna.


- Samochody elektryczne staną się popularne tylko wtedy, gdy będzie za nim szedł szeroki front inwestycji zwiększających dostępność stacji ładowania i poziom komfortu użytkowania takich pojazdów. Nasza współpraca to kolejny krok na drodze do tego celu. Mamy również zamiar rozpowszechniać wiedzę o elektromobilności oraz promować koncepcję ekonomii współdzielenia i smart mobility - dodał Janusz Grądzki, dyrektor Departamentu Nowych Technologii Engie Technika Instalacyjna.


Bardzo cieszymy się z podjęcia wspólnych działań na rynku polskim. Jest to potwierdzenie że obie organizacje traktują kwestie związane z poszanowaniem środowiska w priorytetowy sposób - powiedział Fabrice Talifre, odpowiedzialny w grupie Engie za rozwój ekologicznej mobilności.


Grupa Engie to jeden z największych koncernów energetycznych  w Europie. Korzenie grupy sięgają 1822 r., w roku 2001 przyjęła nazwę Suez. W 2008 r. połączyła się z koncernem Gas de France i została przemianowana na GDF Suez, w roku 2015 nazwę zmieniono właśnie na Engie. 


źródło: wnp.pl