Energa Oświetlenie, spółka grupy Energa, wymieni w Gdyni 5658 starych, energochłonnych opraw sodowych na nowoczesne, energooszczędne oprawy LED - poinformowała spółka.

Energa zmodernizuje oświetlenie uliczne w Gdyni

Energa podała, że w rezultacie przedmiotowej modernizacji, która zostanie przeprowadzona do końca sierpnia 2020 roku, spadnie emisja CO2 do atmosfery o około 2012 ton rocznie.


Porozumienie Energi Oświetlenie z Miastem Gdynia przewiduje również doświetlenie 100 przejść dla pieszych; wymianę 600 wyeksploatowanych słupów oświetleniowych i instalację dwóch ogólnodostępnych ładowarek dla samochodów elektrycznych.


Zrealizowany zostanie również, jak poinformowała Energa, pilotażowy projekt oświetlenia ścieżki rowerowej, który polega na tym, że strumień światła zwiększa się w momencie wykrycia zbliżającego się roweru i jest redukowany po jego przejechaniu.

 

Grupa Energa w pierwszych trzech kwartałach 2019 roku osiągnęła zysk EBITDA ( zysk przed odsetkami, opodatkowaniem i amortyzacją) w wysokości 1,742 mld zł wobec 1,587 mld zł w analogicznym okresie 2018 roku.


W pierwszych trzech kwartałach 2019 grupa Energa zanotowała 355 mln zł zysku netto ( 575 mln zł zysku netto przed odpisami na elektrownię Ostrołęka B) wobec 680 mln zł zysku netto w analogicznym okresie 2018 ( 584 mln zł zysku netto przed odwróceniem odpisu na farmy wiatrowe).

 


Źródło: wnp.pl