W poniedziałek 17 czerwca br. w Warszawie odbędzie się już dziewiąta edycja konferencji Innowacyjna Gmina. Green Warsaw Conferences, organizator konferencji, od wielu lat stara się popularyzować wiedzę na temat zrównoważonego rozwoju wśród przedstawicieli samorządów. Jednym z najważniejszych elementów zrównoważonego rozwoju miast jest ich inteligentny rozwój.

Zapraszamy na IX edycję konferencji Innowacyjna Gmina

Co to znaczy inteligentny rozwój? Ideę inteligentnego rozwoju miast dokładnie opisuje Agenda ONZ zawierającą Cele Zrównoważonego Rozwoju w perspektywie do 2030 roku. Agenda ta została przyjęta przez wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej. Wśród wielu celów, które znajdziemy w Agendzie ONZ warto zwrócić uwagę na  Cel nr 11: „uczynić miasta i osiedla ludzkie bezpiecznymi, stabilnymi, zrównoważonymi oraz sprzyjającymi zaangażowaniu społecznemu”.


Wiele miast w Polsce i na świecie stara się stosować ideę inteligentnego rozwoju we wszystkich niemal rodzajach swojej działalności sięgając po najlepsze  sprawdzone rozwiązania. Podczas konferencji zostaną pokazane te rozwiązania i przykłady, które są godne wdrażania. Co roku wybierano również tematy, które są według ekspertów "palące" z punktu widzenia wypełnienia obowiązków ustawowych gmin. Będzie mowa także o zmianach w ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych oraz nowelizacji ustawy o PPP.


Certyfikaty dla miast, międzynarodowa norma PN ISO 37120, elektromobilność, zrównoważona rewitalizacja, efektywność  energetyczna – to  tylko niektóre tematy, które pojawią się w tegorocznym programie.


Organizatorzy konferencji pragną także zwrócić uwagę na temat zmian klimatu. To temat, który dotyka i dotykać będzie nas wszystkich. Na przykładach miast europejskich będzie pokazane, jak można się na zmiany klimatu przygotować a nawet je wykorzystać.


Więcej informacji można znależć na stronie organizatora.