Bezpieczeństwo jest jednym z priorytetów w sektorze energetyki, który zmienia się bardzo szybko i prężnie - podkreśla Adam Ogrodnik, wiceprezes Urzędu Dozoru Technicznego.

Bezpieczeństwo priorytetem w szybko zmieniającym się sektorze energetyki

- Rynek energii zmienia się bardzo szybko i prężnie. W tej chwili obserwujemy wzrost odnawialnych źródeł energii oraz elektromobilności. Zależy nam na bezpieczeństwie. Bezpieczeństwo jest czynnikiem nadrzędnym dla każdego człowieka - powiedział Adam Ogrodnik.

 

Jak podkreślił, Urząd Dozoru Technicznego dba o bezpieczeństwo w każdym rodzaju źródeł energii. - To jest OZE, fotowoltaika oraz energetyka wiatrowa. Dbamy również o bezpieczeństwo w energetyce konwencjonalnej - powiedział Ogrodnik. - Zajmujemy się także i rozwijamy kadry, jeżeli chodzi o przyszłą energetykę jądrową - dodał.

 

- Wyzwaniem jest przede wszystkim legislacja. Musi być ona przejrzysta, transparentna i równa dla wszystkich. Po przyjęciu dobrych przepisów prawnych następuje symulacja rozwoju. Moim zdaniem, warto rozwijać w perspektywie czasu wszystkie możliwe źródła energii - ocenił wiceprezes UDT.

 

Celem Urzędu Dozoru technicznego jest między innymi intensyfikacja działań na rzecz bezpieczeństwa publicznego, rozwój innowacyjnej organizacji inżynierskiej oraz usprawnienie logistyki usług.

 

Wiceszef UDT Adam Ogrodnik uczestniczył w panelu dyskusyjnym "Energetyka. Polska energetyka w ogniu zmian" na Forum Zmieniamy Polski Przemysł.

 

źródło: wnp.pl